Pro jednoduchost sem vložím screenshot ze zmíněné desky před rozléváním mědi -- všimněte si prosím ohraničení rozlité mědi červenou čarou širokou na obrazovce 1 px (fyzicky 0 mm), způsobu propojení prokovek v mědi čarou stejné šířky, a řešení thermal reliefs (kupříkladu pod SW1). ???Falešně positivním??? testům isolačních vzdáleností může zamezit např. právě takovéto spojení prokovek.
Co se týče dalšího vývoje, otázka má i druhou stránku, totiž ochotu uživatelů platit za nové verze. V posledních letech jsou ostatní návrhové systémy pro PCB běžně šířeny s ročními poplatky za údržbu ve výši několika desítek procent z pořizovací ceny; v jejich rámci uživatel získává technickou podporu, opravy chyb v programu a jeho nové verze, a již v daném roce přinášejí změny zásadní či jen drobnější. Bez předplacené údržby se na uživatele, který se zajímá o další verzi, pohlíží jako na nového zákazníka.
U Formiky jsme se naopak setkávali s tím, že se upgrade na její nové verze, uvolňované v několikaletých odstupech, zdál některým uživatelům příliš drahý, ačkoliv percentuálně stál zhruba stejně jako roční údržba jiných systémů (v absolutních částkách ovšem podstatně méně). Mnoho uživatelů např. zůstává u verze 4.30, protože jejich potřebám dosud vyhovuje, a mám dojem, že leckdo pracuje ještě s DOSovskou verzí 4.2.
Vývoj Formiky průběžně postupuje cestou menších úprav; v případě Layoutu formou testovacích verzí (viz http://www.formica.cz/forum/viewtopic.php?id=159). Ty jsou doposud označeny jako verze 4.40 a některé z nich jsou přístupné veřejně. Jakmile se číslo verze změní, půjde o placený upgrade, jehož cena pro uživatele starších verzí navíc bude muset být odlišná od ceny upgradu z verze 4.40.