Dotaz jsem pokladal predevsim z toho duvodu, ze si vsimam, ze situace, kdy presouvam skupinu objektu, jsou tak pul na pul v tom, ze nekdy potrebuji i to co je na okraji ramecku a nekdy ne. Proto jsem si rikal, jestli pro to neni nejake ulehceni v podobe stisku klavesy typu shift, ctrl, alt, , abych jednu variantu funkce nemel naprimo, a druhou musel slozite skladat...
126 2009-12-09 10:54:53
Re: Move Block, Drag Block (4 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
127 2009-12-02 13:54:18
Téma: Move Block, Drag Block (4 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Dobry den,
nejak se mi nepodarilo zjistit, jestli se da ovlivnit, jestli se bude funkce tykat i soucastek na okraji okenka, nebo pouze vnitrku (= pouze elementu ci soucastek, lezicich celou svou plochou v okenku vyberu). Napriklad pokud porebuji odpojit skupinu spoju s labely (napriklad datovych pinu) od brouka, nezbyde mi, nez je odpojit po jednim, nebo pomoci Move dotycneho brouka nejprve "odnest" jinam a pak teprve skupinu spoju premistit.
Existuje nejake prepnuti, nebo dalo by se udelat tak, abych mohl volit, zda prave chci zahrnout i elementy dotykajici se okraje okenka, nebo ne? Tedy logika stejna jako u Edit / Group Operation / Select / Window & Border nebo ... / Window Interior.
128 2009-12-01 10:27:14
Re: Editor soucastky: Vkladani rady Pinu (6 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Tak muzete tam pripadne dat oboje, jinak pokud znam celkovou delku, stejne tak i jen roztec dvou pinu, pak si lehce mohu druhy udaj dopocitat sam, precijenom tak casto se ta funkce nepouziva, tak by to tolik nemelo vadit, at tam bude jakykoliv zpusob.
129 2009-11-30 16:52:52
Téma: Editor soucastky: Vkladani rady Pinu (6 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Dobry den,
stale casteji byva roztec pinu v mnohem jemnejsim rastru, nez dovoluje program, jedine misto, kde mi to trochu vadi, je vkladani rady pinu, kde nemohu zadat presne cislo, at je jakekoliv, ale pouze nasobek nejjemnejsiho mozneho rastru. Bylo by mozne upravit to tak, abych mohl vlozit presne cislo, ktere by se zaokrouhlilo jen na tolik, kolik vyzaduje definice typu float, a z tohoto cisla by se pocitala kazda ze souradnic generovanych pinu?
Jinymi slovy chci dosahnout toho, aby se piny umistily v nasobcich puvodni a spravne roztece uvedene v datasheetu s tim, ze jejich pozice bude zaokrouhlena az po vypoctu souradnice, na nejblizsi souradnici nejjemnejsiho rastru programu.
130 2009-10-27 14:03:39
Re: Seznam nezapojenych spoju - namet (3 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Makra nepouzivam, vetsinou vlajky pouziju jednou na zacatku routovani, kdy cimdal casteji vsechny obsadim ruznymi vetvemi jednotlivych napajecich signalu. To je v podstate jedna takova indikace zapojeni vsech prednostnich cest. Mona by vlastne v tomto ohledu pomohlo i diskutovane rozsireni poctu vlajek..
Nicmene myslel jsem to presne jak pisete, vytvoreni varianty View Links.
Moznosti se nabizi nekolik:
- tu, kterou jsem zminil v prvnim prispevku,
- pak jeste jestli je moznost vypsat tucnym pismem spojky, ktere jsou momentalne vysvicene (alespon jeden konec danespojky),
- pripadne me ted jeste napada, neco, co se netyka View Links, ale Show Ratsnest: jak by bylo zajimave mit moznost si vysvitit urcitou skupinu signalu, a nechat zobrazit ratsnest pouze pro vysvicene elementy? Ano, slo by to udelat i vlajkami, kdy si vyberu vse, postupne odoznacim signaly, ktere chci videt, a zbylou oznacenou skupinu presunu do vlajky A, ktera ma nejvyssi priroitu, a jeji barvu nastavim na cernou. Po pouziti obsah skupiny A vymazu. Jen tu nrazazime na to, ze nekdy jsou ty postupy jak neceho dosahnout, az prilis slozite, viz prave popsany postup pres vlajku, kterou navic musime mit predtim volnou (a nevim jestli to je natolik intenzivne vyuzivane, aby to stalo davat pod makro, navic barvu makrem nastavit nelze, coz opet makro trosku diskvalifikuje).
131 2009-10-26 16:26:17
Téma: Seznam nezapojenych spoju - namet (3 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Dobry den, uz kolikrat jsem postradal funkci, ktera by mi zobrazila, kolik nenaroutovanych propojeni mam v ramci jednoho netu, nebo lepe, kolik nenaroutovanych spojeni mam ve skupine oznacenych elementu.
Jinymi slovy vysvitim si jeden nebo vice netu a pak se podivam napriklad do Netlist / View Selected Links, kde budou vypsane pouze useky mezi vysvicenymi elementy.
Hodi se to zejmena v pripadech, kdy celistvost jednoho netu ma mnohem vyssi prioritu nez ty ostatni (napajeni, sbernice, analogove signaly, apod.), takze ho routuju mezi prvnimi. Bylo by to pohodlnejsi, nez prohlizet rozsahlou desku, jestli mi nekde neunikl nejaky oznaceny segment.
132 2009-10-23 16:10:04
Re: Tip - Kdyz je potreba zprehlednit schema (2 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Poznamka pro pana Krivku: toto jsme nedavno resili, rikal ste,ze se pokusite to udelat tak, aby se to prepinalo samostatne alespon v nejake omezene mire. Nevim ted, jak ste to presne zamyslel resit, nicmene napadlo mne, jak by to slo resit:
- provizorne bez zmeny formatu zapisu soucastky do souboru:
- v nazvech definic by se hlidal napriklad klicovy znak nebo text.retezec, nebo oboje (napr. "&PWR") - v pripade, ze by se u soucastek s vice jak jednou sekci takto pojmenovana definice objevila, pri vkladani by se vlozila nejprve prave nastavena definice o jednu mene-krat, nez kolik je celkem sekci (tedy mame-li nastaven pocet 5ti sekci, vlozi se 4x prave nastavena), a ta posledni sekce by se automaticky vlozila prepnuta na definici obsahujici v nazvu klicove znaky.
- za uvahu stoji take to, jestli by se nemela vlozit nejprve prave definice s napajenim, kterou potrebujeme vzdy
- pri rozsireni parametru soucastky v souboru:
- v menu Edit Component, nebo lepe v editaci komponenty by vznikl prepinac, povolujici zmenit definici u posledni (resp.prvni, viz vyse) sekce na tu, kterou bych urcil ze seznamu existujicich definic.
133 2009-10-23 15:52:59
Téma: Tip - Kdyz je potreba zprehlednit schema (2 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Jsou situace, kdy je vhodne pro vetsi prehlednost umistit napajeci piny integrovanych obvodu jinam (koncentrovat napajeci casti celeho schematu samostatne na jinem listu apod.), nez samotne funkcni piny obvodu - vyhody vidim zejmena v situacich, kdy vyrobce v datasheetu doporucuje presne hodnoty a pocty blokovacich a vyrovnavacich kondenzatoru, takze muzete na jednom listu obsypat vsechny tyto napajeci casti obvodu potrebnymi kondenzatory, ktere by se jinak pletly v samotnem hlavnim propojeni soucastek, a mnohdy by neumerne zvetsovaly mezeru mezi obvody. Dalsi vyhoda je i v tom, ze mate napajeni resene na jednom miste a mate celkovy prehled o tom, ktery obvod napajite jakym napetim a ktere casti jsou vuci sobe galvanicky oddeleny.
Inspirovaly mne knihovny v Eagle, ktery ma zejmena velke obvody vytvorene jako vicesekcni soucastky, tedy, ze jedna soucastka je ve schematu tvorena nekolika castmi, ktere lze nezavisle na sobe presouvat a mazat. Takoveto provedeni umi vytvorit i Formica. Jen dosud to bylo vyuzivano predevsim pro takove soucastky, jako je napriklad 74xx00, kde mame 4 na sobe nezavisla hradla, ktera muzeme ve schematu nezavisle na sobe umistit do ruznych koutu vykresu. A pro jine vyuziti tato funkce koncipovana nebyla.
Je tu ale jeden hacek. Program sice sam pri umistovani jednotlivych hradel do vykresu postupne vlozi vsechny ctyri casti celeho brouka, ale predpoklada, ze vsechny tyto casti jsou shodne, meni se jen cislovani vyvodu. Pokud bychom si tedy chteli dodelat do 74xx00 jeste samostatne napajeci sekci, museli bychom
- vytvorit novou definici vzhledu soucastky,
- pocet sekci zvysit na 5 (4x hradlo + napajeci cast),
- pro nove vzniklou sekci nadefinovat cisla u vsech pinu pouze pro ty, ktere jsou napajeci, a jsou umistene v posledni sekci.
Jenze pokud takto vytvorenou soucastku ulozime a zacneme umistovat, vlozi se do vykresu 4 hradla s viditelnymi piny, a pata vlozena sekce taktez s hradlem, ale bez vyobrazenych pinu (protoze ty sme pro tuto sekci zamerne nenadefinovali). Abychom patou sekci videli jako tu napajeci, musime po vlozeni pate sekce jeste rucne zmenit typ definice na tu napajeci. Program bohuzel neumi samostatne na tuto definici prepnout.
134 2009-10-16 09:44:58
Téma: Tloustka pisma (3 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Dobry den,
v soucasne dobe lze donutit editor, aby pismo nesi nez <nastaveny treshold> se vykreslovalo pouze o tloustce 1px? Kdyz mam totiz nastavenou nizsi mez pro zobrazeni napisu (Drawn Text potrebuji mit na 4), tak se pismo stava dost necitelne. Problem odstranim, jen pokud si behem editace pismo nastavim na sirku 0.1 a mene) a pak ho na konci zas vratim zpet.
135 2009-10-14 13:56:38
Téma: Vlastnosti soucastek - Info (0 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Dobry den,
Bylo by mozne treba nejak zvyraznit polozku 'See Info' ve vlastnostech soucastek, pokud je nejake info pritomne? Ted jsem Info sice vyuzil asi potreti v historii meho uzivani Formicy, nicmene bylo by v tomto pripade potrebne, aby se do infa clovek urcite podival. Tak bych si predstavoval treba klasicke sede pismo jako dosud, pokud tam nic neni, a tucne cervene, pokud tam neco je.
136 2009-08-14 12:10:45
Re: Umistovani Labelu (2 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Dodatecne zarovnavani je jiste take mozne, ovsem pokud se to dela jiz pri navrhu a jde to tak, aby to nezdrzovalo od prace (nez pokazde se jeste trefovat, to to radeji nasazim jak se trefim - to je u nas soucasna praxe), pak to je jiste prinosnejsi.
137 2009-08-13 17:04:20
Téma: Umistovani Labelu (2 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Dobry den,
kdyz umistuju label na spoj, tak ho vetsinou umistuju na kraj spoje. Nekdy na levy, nekdy na pravy kraj, vyjimecne doprostred. Ale pokazde musim prehazovat rucne stranu zarovnani. Mozna by nebyla spatna funkce, ktera by na segmentu spoje, kam umistuji Label detekovala:
- podle toho, na ktere tretine delky segmentu jsem kliknul, se rozhodni mezi zarovnanim doleva, na stred, doprava
dale, pokud bychom chteli funkci jeste vylepsit tak, aby se label vzdy i umistil na konec cary i kdyz neklepnu primo na jeji konec (vypada to esteticky lepe a neni tolik prace se zarovnavanim, pak:
- pokud na segment, na ktery jsem kliknul, navazuji segmenty pouze na jedne strane a druhy konec visi ve vzduchu, pak:
- urci tretinu, na kterou jsem kliknul a pokud to je jedna z tretin, ktera visi ve vzduchu, pak kurzor primkni na konec dane strany segmentu.
138 2009-06-17 11:10:42
Re: Součástka s různými sekcemi (8 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
To naprosto souhlasim.
139 2009-06-15 15:18:26
Re: Součástka s různými sekcemi (8 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Pomohu vam prozatim takovym ne idelanim, nicmene funkcnim resenim:
Vytvorte si k tem sekcim jeste shodny pocet definici, kdy v kazde definici budete mit cast toho rele (civka, kontakty). Takze kdyz budete pak na desku rele umistovat, tak umistite prvni cast (uvidite civku), vlozite druhou cast (uvidite opet civku), a nyni nastavte pro tu druhou cast, ze chcete videt ne definici s vyjevem civky, ale s vyjevem kontaktu.
Lepsi zpusob neznam, nicmene funguje take. Snad poradi p.Krivka lepe..
140 2009-06-08 09:46:41
Téma: Popiska pinu a indikace negovani (1 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Dobry den, zjistil jsem, ze pokud chci popsat pin "S/M" (kde ze podrtzeni dole znamena caru negace ve formice), pak musim string zadat takto: "~~S/~M", tedy nejprve zapnout a hned vypnout negaci, aby se mi nasledne nad M spravne objevila cara. Neco mi rika, ze by to melo fungovat tak, ze zadam retezec "S/~M", ale pokud to udelam, pak se formatovani neuskutecni a v popisce pinu se zobrazuje string s vlnovkou tak, jak jsem to zapsal do textboxu.
141 2009-05-18 11:56:47
Re: Rozsireni moznosti v menu pro kontrolu vzdalenosti (4 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Tomu dost dobře nerozumím, jak se zde liší neodmaskovaný nevrtaný pad od vodiče?
(...)
Není problém si na určité vrstvě nastavit jiné minimální vzdálenosti -- jmenovitě asi Pad to Line na vrstvě nepájivé masky; kdybyste si tam však zvýšil i Pad to Pad, musel byste zřejmě testovat množinu proti množině (viz výše), protože mezi pady milimetrové mezery asi nebudou.
Sam nevim v cem je ten problem, ze u padu se potisk nechyta, kdesto na spoji ano. Nicmene toto jsem zde psal vicemene jen pro zajimavost. Sam sem to buhvijak nezkoumal, proste jsem si zacal davat pozor, aby byly texty s referenci soucastek trosku dal.
142 2009-05-17 22:25:49
Re: Rozsireni moznosti v menu pro kontrolu vzdalenosti (4 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Ad 1): No vidite, to je docela zajimavy napad, zkusim si to hodit pod makro (rozsirit last conductive, zkontrolovat vzdalenosti, vratit zpet last conductive) - tak by to myslim melo jit
Ad 2): Jde mi nyni primarne bezpecne odvratit pripad, kdy se cin zastavi o potisk. Samozrejme, ze ja i jini uvitaji, pokud se bude hlidat i prunik textu ci car. V souvislosti s tim chci jeste upozornit, ze dalsi parametr, ktery je potreba hlidat, je vzdalenost od padu. Totiz, vsiml jsem si, ze nekteri vyrobci maji problem s ulpenim potisku na desce, ktery lezi v tesne blizkosti padu (lhostejno jestli odmaskovanym, nebo ne, vrtanym nebo smd). Minimalni vhodna mezera okraj padu - potisk je odhadem 0,7 az 1 mm, zatimco pokud se potisk preleva pres bezny spoj, nezaznamenal jsem, ze by byl problem.
* Kolize prvků na nevodivých vrstvách, pokud náležejí k různým součástkám. To by mohlo (ovšem s podstatným přispěním uvažujícího uživatele) pomoci při hledání případných mechanických kolizí na desce.
* Příliš dlouhé spoje.
Velice zajimave napady!
* Spoje realizované příliš tenkým vodičem (tzn. nestačilo by, že se příliš tenké segmenty někde na vodiči vyskytují, ale jediné možné propojení by muselo jít skrze ně).
Mno, dokazal bych si predstavit i omylem vzniklou situaci v rozlite medi, kdy jeden tenky spoj siroko daleko propojuje dve soucastky, ktere musi byt spojeny co nejsilnejsim a co nejkratsim spojem (napriklad ve spinanem zdroji). V takovem pripade by takto definovana podminka nestacila...kdyz je rec o rozlite medi - v nove verzi by asi byla realizovana uz ne z obycejnych Lines ale jako jednolita plocha polygonu, nicmene v pripade ze by to stale tvorily nejake segmenty typu Line, bylo by nutne brat v uvahu nejen sirku daneho nejkratsiho spojeni, ale i smer toku enegrie. A tim smerem nemam namysli polaritu, ale vypocet nejkratsi drahy toku tou rozlitou medi. Navic segmenty, ktere lezi rovnobezne se smerem toku energie, se mohou castecne prekryvat, nebo byt naopak v odstupu a tvorit tak nekolik paralelnich cest... Tedy predpokladam, ze tuto kontrolu byste uvazoval jen jako primitivni doplnek, ktery by byl u rozlite medi ignorovan - v opacnem pripade uz by to spise zavanelo simulaci realneho obvodu a asi dost slozitym kodem..
143 2009-05-13 11:38:35
Téma: Rozsireni moznosti v menu pro kontrolu vzdalenosti (4 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Dobry den, opet me napadlo vylepseni v podobe te, ze by bylo dobre mit univerzalnejsi kontrolu izolacnich vzdalenosti. Konkretne jsem k tomu dospel, kdyz jsem se dival, jestli je mozne mit kontrolu vzdalenosti i na jine vybrane vrstvy, nez na A a B, napriklad pro kontrolu kolize padu s potiskem, coz je nejzavaznejsi potencionalni problem u toho potisku.
Pokud by se to melo upravovat finalneji, nebylo by spatne z vetsi casti univerzalni nastaveni (treba formou tabulky), kd esi nastavim ktere vrstvy se maji kontrolovat, a co vsechno se na nich ma kontrolovat (Pad-pad, pad-jiny element, jiny element-jiny element).
144 2009-04-16 09:13:45
Téma: Hromadna zmena Definice motivu soucastky (1 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Dobry den,
lze nejak hromadnou operaci zmenit Definition soucastek? Mam tu docela dost (shodnych) soucastek v matici, ktere chci nahradit novejsi verzi, ale nesouhlasi tam nastaveny Definition Number (v novejsi verzi je mene definici nez je cislo te aktualne nastavene), a tudiz mi to nedovoli zmenu Part Name pomoci mnozin.operaci.
145 2009-04-01 12:20:39
Re: Nastavení výchozích pozic nápisů (Default Image) (5 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Děkuji za námět. Rozmyslím si to. Ještě by to totiž vyžadovalo zobecnění na svislé nápisy apod.
Aha, to je take pravda. Pak by to resila jeste podminka na nastaveni horiz./vert.smeru a podle toho se bude hybat s dY nebo dX..
A co kdyby pro každou z pěti položek součástky bylo v příslušné definici jenom uvedeno, co se má stát, je-li prázdná/skrytá/přesunutá jinam/má nulovou velikost? Možnosti jsou buď ponechat, anebo přesunout na její místo jinou určenou položku. To by jednak umožnilo jednoznačně řešit i případy, kdy leží více popisů na řádku, jednak by to umožnilo zahrnout současné výjimky do výchozího nastavení.
- Bylo by to take mozne, uzivatel by mel uplnou kontrolu, jen jestli by to nebylo tak slozite, ze budu pul dne nastavovat. Uz takhle jsem si musel vytvorit matici 16ti druhu soucastek podle umisteni vyvodu a na nich to overovat. To by bylo dobre promyslet, co vsechno je opravdu nutne nezavisle nastavovat. Jestli o to bude zajem a jestli to neni jen pridelavani si prace.
- Zajimava by byla ta moznost zakazat hybani s napisem, ktery neni ve vychozi pozici (viz Vase slova "...co se má stát, je-li prázdná/skrytá/přesunutá jinam/má nulovou velikost...")
- Napadly me dva pripady, kdy mam dve popisky na jednom radku (predpokladam ze umistene vedle sebe - pres sebe nemaji valny vyznam), ale nedokazu si prilis predstavit prakticke vyuziti. Pak jeste, ze mam nastavene dve polozky na jednom miste: budto jsou obe skryte, a pak se na jejich misto neco posune. Nebo jsou obe videt a pak je to uzivateluv problem. Pak muze byt jedna videt a jedna ne. V takovem pripade pri reseni mnou navrzenym hrozi, ze diky te jedne neviditelne se jina polozka z vedlejsiho radku presune na totez misto, pak je treba prehodnotit zpusob podminek. Nebudou se testovat viditelnosti polozek, ale bude se testovat obsazenost konkretniho radku alespon jednou z viditelnych polozek.
Estetický problém může představovat opačná situace, kdy skrytou položku zviditelním.
Pokud to chapu dobre, tak myslite situaci, kdy zneviditelnim polozku, soucastku zvednu a provedu kroky k aktualizaci pozic napisu (otocim o 90° a zase zpet), nasledne neviditelnou polozku zobrazim a ta se bude diky autom.posunu nalezat na stejnem miste jako jina polozka. Tak to je neco, s cim se musi pocitat a opet provedu manevr k aktualizaci pozic napisu...
146 2009-03-31 08:46:35
Re: Nastavení výchozích pozic nápisů (Default Image) (5 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
...Váš požadavek je na jedné straně velmi rozumný (tak nějak to člověk udělá ručně, aniž by nad tím moc přemýšlel),...
Mno, kdyz jsem si napriklad u definice pro soucastku s vyvody jinam nez nahoru nastavil, ze veskere napisy chci mit vyskladane smerem nahoru, pak vznika takovy pitomy stav, kdy mam od nejvyse polozeneho radku: Reference, Part Name, Package, Value, Note. A ted, pokud nemam nic v Package, Value, nebo Note (prip.ani v jednom), pak mi tam vznika zbytecna mezera, ktera by byla u kazde takove soucastky.
...na druhé straně mi není jasné, jak by mělo vypadat ovládání takového chování a jaké by mohlo umožňovat smyslupné modifikace.
Predstavuji si to napr.tak, ze kdyz rozkliknu nekterou ze 16ti definic v "Default Image", uvidim dole vedle "Copy from >" jeste prepinac "Auto Align" (On/Off) nebo "dY numbering" (Absolute/Relative). Fungovalo by to tak, ze pokud bude prepinac na On (resp.Relative), a zaroven obsah polozky bude nulovy, nebo viditelnost jakekoliv z polozek Hidden, (ma se to vztahovat pro uplnost i na nulovou velikost pisma?) pak vsechny ostatni polozky, ktere lezi na radcich s vyssi absolutni hodnotou dY, se posunou o radek blize stredu soucastky.
Programatorsky to vidim nejak takto:
- pokud je Reference Corner roven Top Left nebo Top Right, tak
- vezmi jeste neotestovanou polozku s nejnizsim cislem radku vetsim nebo rovnem nule
- tuto polozku otestuj na neviditelnost, nulovy obsah, nulove pismo - pokud neco z toho splnuje, pak vsem polozkam s vyssim cislem radku dekrementuj jejich cislo o 1
- opakuj do otestovani vsech polozek s cislem radku vetsim nebo rovnem nule
- pokud je Reference Corner roven Bottom Left nebo Bottom Right, tak
- vezmi jeste neotestovanou polozku s nejvyssim cislem radku mensim nebo rovnem nule
- tuto polozku otestuj na neviditelnost, nulovy obsah, nulove pismo - pokud neco z toho splnuje, pak vsem polozkam s nizsim cislem radku inkrementuj jejich cislo o 1
- opakuj do otestovani vsech polozek s cislem radku vetsim nebo rovnem nule
147 2009-03-30 09:46:31
Téma: Nastavení výchozích pozic nápisů (Default Image) (5 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty ke schematickému editoru)
Dobry den, hraju si tu trochu s nastavenim Default Image, docela by se mi tu libila funkce, kdy pokud prepnu nektery z napisu na hidden, a timpadem mi vznikne na miste nyni schovaneho napisu prazdny radek, kdyby se ostatni napisy posunuly smerem k telu soucastky prave o tu jednu schovanou pozici. Takto bych si totiz mohl vlastne jen urcit poradi napisu jak se maji zobrazit, a kdyz budu mit zobrazenou pouze referenci soucastky (ktere bych urcil, ze bude zobrazena na nejvrchnejsim radku - reference se bezne umistuji jako prvni radek), nevznikne mi to, ze mam referenci a kilometr od ni teprve soucastku. Nebo tam tato funkce je, ale nevsiml jsem si ji? Puvodne jsem si myslel ze to je sloupec "Round" ale mylil jsme se.
Samozrejme necekam ze by se napisy mely "sesypat" k soucastce jakmile napis schovam, ale staci, pokud se sesypou v okamziku kdy otocim soucastku, stejne jako se az tehdy hybe napisy nyni.
148 2009-03-19 09:55:11
Téma: Spoj vedouci na PAD a na PIN soucastky, kterou posunuji (1 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Uz me to uzira dlouhou dobu ale ted sem se nejak konecne primel to zminit:
Mam soucastku, kde mam krom cislovanych pinu i necislovane obycejne piny, nebo spoje kvuli chladici plose (napriklad obojetne pouzdro pro krystal v klasice i SMD, pouzdra vykonovych souc.), a spoj nevedu na pin ale na pad nebo spoj patrici predloze soucastky, pak pri posunu soucastkou (Edit | Pick and Drag) se spoj netahne spolu s tou soucastkou, jako kdyby vedl primo na pin, ale zustane lezet na svem miste. To je zamer, nebo chybka?
(urcite ani toto vlakno nijak nespecha, beru na vedomi ze jste v zahranici a resit vse budete po navratu)
149 2009-03-17 15:43:07
Téma: Izolacni vzdalenost - chybna detekce (1 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Narazil jsem na chybku pri detekci (a doufam, ze jsem ji neodhalil a zde nikde nezminoval drive), a to, ze mam caru urcite sirky, a na ni se napojuje cara o sirce mensi. Nyni v miste spojeni techto typu ja spoj zvednu a zacnu priblizovat k jinemu. Ovsem detekce pomerure vztaelnost mezi carou, ke ktere se priblizuju, a zvednutou carou o mensi sirce. Spravne by se mel v miste kurzoru urcit nejsirsi spoj, a podle nej reagovat.
Na obrazku vlevo od kurzoru jsou segmenty sirsich car od sebe ve vzdalenosti spravne, pod kurzorem dochazi k detekci pri priblizovani daleko "pozdeji":
Nevim, jestli to neni podobny problem jako jste zminoval v tematu zminenem nize, tedy ze by to byla otazka neumerneho programovani, nebo jde jen o banalni zadrhel.
Jen pro uplnost - dalsi (starsi) diskuze ze stejne oblasti ale tykajici se jinych detailu indikace vzdalenosti zde: http://www.formica.cz/forum/viewtopic.php?id=49
150 2009-03-09 10:43:44
Téma: Unselect (Qualify) vs. vysvicene casti soucastek (1 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)
Dobry den, ted tak koukam, co ze to vlastne dela funkce Select | Qualify | Components | All v pripadech, kdy pomoci okenka vyberu nejakou skupinu elementu, mezi nimiz se nachazeji soucastky cele lezici v poli okenka, a take jen jednotlive elementy patrici nejake soucastce nekde na hranici okenka, ktera ale jako takova vybrana nebyla.
Nejak premyslim, jestli je spravne ci zadouci stavajici chovani, kdy pri pouziti vyse zmineneho prikazu "Qualify" zustanou stale vysvicene i ty elementy, ktere nalezi jine soucastce, ktera jako takova ale neni nezahrnuta do vyberu. Jak to vidite Vy?
Pro nazornost, na obrazku jsou pomoci okenkoveho oznacovani uplne vybrane souc. C27, C38 a R24. Dale je vybrano nekolik elementu (pady) z Q1. Nyni provedu Select | Qualify | Components | All a nyni nastava ona otazka, zda by nemely zustat oznacene pouze C27, C38 a R24, zatimco pady od Q1 by mely zhasnout, protoze nenalezi k zadne oznacene soucastce: