kolin napsal:(...) Ten Align se ridi dle uhlu natoceni soucastky? Vypada to ze ano, podle chovani k Q1 a zaroven Q7..
Ne, pak by totiž orientace záležela na tom, je-li v knihovně součástka kreslena "na šířku" nebo "na výšku". Užívá se redukované okénko součástky (tzn. vše minus ty tři nápisy). Z toho důvodu se také např. orientace nápisu v SO6 a SO16 bude navzájem lišit.
Mimochodem, toto redukované okénko součástky se nepoužívá pro výše diskutované určení středu, a to na základě úvahy, že vývody jsou pevně dané (a tudíž jejich střed lépe odpovídá "skutečnému" středu pouzdra), zatímco do obrysu si mohl návrhář leccos přikreslit. Samozřejmě existují protipříklady pouzder, u kterých je poloha středu mimo diskusi, a přesto tímto postupem vyjde střed jinde (TO3, TO18...).
kolin napsal:Zaroven bych Vas rad poprosil o nejakou verzi Layoutu, kterou bych mohl ja i pripadni dalsi zajemci v provozu dlouhodobe intenzivne testovat, tedy aby tam bylo alespon ukladani grafiky, moznost bileho pozadi, barveni gum.spoju, vynechani editace skrytych vrstev, a tyto dve nove funkce pro popisky (snad jsem jmenoval vse co by se mohlo otestovat), pokud souhlasite a je to z vaseho pohledu mozne. At muzeme pripadne nedostatky, napady a vylepseni v praxi odhalit. Vse klidne tak jak je napsane nahrubo, zatim nezakousnuté do programu a poskytl jste v testovacich verzich.
To, co ve výsledku ukazuje poslední obrázek, jsem automaticky přidal do testovací verze v archivu na výše uvedené adrese (jen to zatím není ve verzi s omezením 40 / 150). Vedle toho je tam vše, co jste zmínil, kromě ukládání nastavení grafiky. To jsem z programu před časem opět odstranil, jednak kvůli nejasnostem v koncepci ovládání, jednak kvůli tomu, že by to vyžadovalo jiný formát konfiguračního souboru.
Poslední změny v testovací verzi mají ovšem sloužit spíše k otestování, nakolik je funkce opravdu vhodná a potřebná (a zda pokrývá vše, co by v dané souvislosti šlo rozumně požadovat), než k testování správnosti programu. Tak např. kvůli rovnání nápisů je teď v programu zhruba třikrát více kódu, než by muselo být, protože zaintegrovat tam nový kód lépe by vyžadovalo zasahovat do stávajících procedur, s nimiž se prodává standardní verze, což by muselo být otestováno lépe než jen tím, že to někomu funguje.
Na druhé straně, protože takovéto doplňky zpravidla nezasahují do stávajícího kódu, může asi pokročilejší uživatel tuto testovací verzi jakožto takovou celkem bezpečně užívat i pro běžnou práci. Pokud se ale zjistí, že některé nové příkazy nedělají, co se od nich očekává, nebo třeba dokonce vedou ke zhroucení programu, bude jedině na něm, aby se jim vyhýbal.