326

(38 odpovědí, posláno do Testovací verze programu Layout)

ad 5) slo mi spise o to nechtene automaticke ulozeni

Abyste mi rozumel, jak tyto fce chapu:
Pracuji s temito funkcemi tak, ze sem si ulozil pohledy ktere pouzivam (vesel jsem se do 6ti polozek) a uz jen rotuju mezi nimi, tedy casem se napr. naucim, ze to a to zobrazeni je pod tim a tim indexem a uz si jen odkrokuju o tolik, abych se dostal na pozadovany index v zasobniku. Nemusim se tedy divat, jestli uz vidim to, co potrebuju. A pokud se v tom budu nekdy vrtat, tak uz potrebuju jen tri veci: 1. odstranit polozku, 2. jinak setridit poradi jednotlivych nastaveni aby sly chronologicky za sebou, 3. ulozit drobne zmeny v konkretnim nastaveni.
Predpokladal jsem ze tak je i tato cela vec myslena, ze temer zcela odpadne rucni prenastavovani zobrazenych vrstev - uzivatel vetsinou pouzije jen nekolik malo sestav a pokud chce videt na chvili jeste dalsi vrstvu tak ji rucne zapne, ale bez toho, aby se to hed ulozilo do zasobniku.

cili osobne bych si predstavoval funkce:
Save (ulozi na prvni volne misto v zasobniku)
Update (ulozi aktualni zobrazeni grafiky do aktualniho indexu v zasobniku)
Delete (aktualni index odstrani a vsechny nasledujici nastaveni s vyssim indexem presune o pozici nize)
Move to First (obsah aktualniho indexu se presune na pozici 1 s tim, ze stavajici nastaveni na pozici 1 se presune na pozici 2, pozice 2 na pozici 3,
.... proste vse od jednicky do cisla prave presouvaneho obsahu indexu se o jednu pozici soupne nahoru)
     - Tato funkce je jednoducha a zaroven jednoduse umozni setrideni zasobniku
     - Neni potreba nic rotovat, zahazovat starsi polozky, nic swapovat
     - proste pro praci i pochopeni jsou to tri nejobycejnejsi a nejjednodussi funkce

Samozrejme me take zajima jak to chapou ostatni.
(na strankach jsem nenasel zadny odkaz pro vstup do tohoto fora, neplanujete odkaz pridat a mozna trochu zviditelnit? Rekl bych ze o tom moc lidi nevi..)

327

(38 odpovědí, posláno do Testovací verze programu Layout)

Petr Horský napsal:

Graphics | Save ukládá aktuální nastavení grafiky na vrchol zásobníku (nejstarší uložené je ztraceno, je-li zásobník zaplněn).
Graphics | Restore obnovuje nastavení z vrcholu zásobníku (aktuální nastavení je ztraceno) a překreslí obrazovku.
Graphics | Exchange vymění nastavení grafiky na vrcholu zásobníku s aktuálním a překreslí obrazovku.

1) stale je ve funkci Save ztraceno nejstarsi nastaveni? Nebylo by dobre na to alespon upozornit, ze zasobnik je plny a ze se nejstarsi ulozeni ztrati?

2) Nevim, asi jsem neco nepochopil, ale nemelo by se Restore jmenovat spise Delete nebo Remove apod.?

2+3) co je mysleno vrcholem zasobniku? Zacatek, konec, aktualne zvoleny index nebo neco jineho?

3) Mam to chapat tak, ze dojde k presunuti aktualne zobrazeneho nastaveni v zasobniku na zacatek zasobniku a vsechny ostatni polozky se posunou o jednu pozici indexu vyse? (tak se to ted podle vseho i chova) Potom by se to melo jmenovat nejak vystizneji ne? "Set as First", "Move to Top" apod.

ad body 2 a 3: jde jen o to, ze jsem si s tim musel chvili hrat abych pochopil prave funkce...

4) kdyz si ulozim nekolik nastaveni a pak mezi nimi roluju, zobrazi se mi posledni ulozene dvakrat za sebou (i po znovuzpusteni programu) - evidentne jde o to, ze jedno je ulozene zobrazeni a druhe je neulozene.

5) kdyz si zobrazim nektere ulozene nastaveni a zapnu nejakou vrstvu, rovnou se to uklada do nastaveni v zasobniku. Toto bych uvital spise jako dalsi funkci "Update" apod., protoze si nastaveni muzu nechtene rozhazet (staci abych zapnul/vypnul nekolik vrstev a pak se rovnou prepnul na jine zobrazeni). pokud bude
ulozeni zmen na pozadani, neni pak potreba zobrazovat neulozene nastaveni (viz.bod 4).

7) zacinam postradat i indikaci indexu prave zobrazeneho nastaveni (mj.ted nejsem i schopen rozlisit, jestli to ci ono zobrazeni je ulozene v zasobniku nebo se jedna o to popisovane v bodu 4)

328

(2 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Aha, euvedomil jsem si pripony, tohle uz bude lepci:

http://papouch.com/users/hroch/vylevani.zip

329

(2 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Narazil jsem na jeden problem, viz.:
http://papouch.com/users/hroch/vylevani.pcb

Jde o to, ze kdyz mam vylevat prostor ohraniceny carou v jinem nez 45 nebo 90st. uhlu, dojde k vyliti pouze v uhlech 45 st.
Jako nouzovka by uplne stacilo, kdyby se vytorilo po okrajich techto "mimouhlovych" car jakesi cimbuří (jak to nazval kolega), podobne jako se tvori pri
obtekani Arc prevedeneho na segmenty, kde se patrne resi zvlast obteceni kazdeho takoveho "mimouhloveho" segmentu.

330

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Tak pokud by se podarilo ve schematu kreslit alespon mrizku stejne jako v layoutu tak by to samozrejme byl take prinos, pul sekundy je znat, ovsem kritictejsi to bylo v layoutu, kde je odlisny zpusob prace nez ve schematu, ve kterem neni tolik pohybu, uprav a oprav a cast schematu je napr.kopirovana z jineho (jiz overene bloky, tak proc pokazde kreslit znovu). Bohuzel pri kresleni desky je to pokazde znovu a nekolikrat preskladat soucastky nez vsechno funkcne, galvanicky i vzhledem vyhovuje.

331

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Tak mereno stopkama na mobilu:
vypnuta mrzika: 1,7sec
zapnuta mrizka: 2,2sec

332

(6 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Petr Horský napsal:

Rozumím-li tomu správně, myslíte příkaz Edit | Change | Swap Layers.  To se mi příliš nelíbí ze dvou důvodů:
1) jednak se mi zdá, že by tím funkce programu příliš prorůstaly dohromady (zde zobrazovací s editačními);
2) za druhé se vrstvy zaměňují jen u označených prvků.  Změnou viditelnosti (tedy pokud by se zrcadlená neshodovala s původní) by se pokazilo zobrazování zas u neoznačených prvků.

2) To je pravda, to mi nedoslo.

333

(38 odpovědí, posláno do Testovací verze programu Layout)

Ano, to je dobra myslenka s temi stadii, kdy muzu mit ulozeno vice stejnych pohledu. S tim by nebylo spatne mit moznost alespon prohodit mezi sebou vzdy dva profily, abych si je mohl v pripade nutnosti pohodlneji seradit podle postupujici prace.

K vybirani profilu pomoci numericke klavesy:
neni to spatny napad, a stalo by za uvahu obecne toto vybirani v jakemkoliv menu umoznit napr.zadanim az 3 cislic za sebou, cimz by se dala vybrat polozka i pod indexem 123. Nutnosti je to zejmena pri vyberu padu, kdy znam cislo padu ale je mi nanic, pokud si nezapamatuju i jednotlive rozmery padu, nebo si je nekam nenapisu.
Technicky to v podstate snad proveditelne je, nenapada me pripad, kdy bych prochazenim v menu mel moznost pouzit cislici dvakrat za sebou v ruznych urovnich menu. Ma to ovsem maly hacek - jak poznat, ze uzivatel uz dokoncil volbu: 1)stisk neciselne klavesy, 2) pohyb mysi, 3) timeout, 4) konec sekvence makra.

334

(38 odpovědí, posláno do Testovací verze programu Layout)

Tak jsem zacal naplno vyuzivat funkci ukladani stavu grafiky, ted kdyz se to uklada je to jednoznacne skvela funkce.
Nevim jestli to je jeden z vami registrovanych bugu nedokonceneho menu, ale deje se, ze kdyz ulozim profil, pak ulozim druhy (mam tedy dva ulozene) a prepinam mezi nimi, tak se prepinaji v poradi "1211211211...." Ruznymi kombinacemi dalsiho ukladani a ruseni dalsich profilu jsem dospel i k tomu ze se to prepinalo ve smyslu "1122334411223344..."

335

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Predem alespon zde a takto oznamuji, ze od nyni oficialne prechazi nick "kolin" pod novou osobu: me jmeno je Tomáš Och. Pan Kolínský, ktery mne zaucoval ve Formice a nejaky cas jsme resili nektera temata diskuzi, u nas skoncil a predal mi i tuto registraci.

Dekuji Vam za implementaci noveho kresleni mrizky, ted je prace mnohem prijemnejsi. Ke zpomaleni dochazi az s pribyvajicim mnozstvim soucastek ve vetsich projektech, coz je unosne (samozrejme ze by bylo idelani takto kreslit vse ale to uz bych nechal napr.do nove verze programu, to neni tak horke).

336

(6 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

coz takhle k funkci Swap Layers pridat dalsi moznost swapnout i zamknute objekty?
- nebylo by spatne kdyby se soucasne s tim krom prohozeni obsahu dvojic vrstev se prohodila i viditelnost tech vrstev - nevim ted jestli je to v soucasnosti pri swapu reseno, myslim ze ne..

337

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Parada! Kresli se to velice rychle i s mnohem hustsi mrizkou. Odhadem oka je to do 100 az 200ms.
Jake problemy ocekavate?
Jak by byla prijatelna varianta prepinace v menu, kdy defaultne bude stavajici zpusob kresleni?

338

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Tak to mate pravdu, ted jsem na to koukal opravdu je ve schematu ridsi prahova hodnota. Ovsem v Layoutu mam prahovku nastavenou na 0.254, casto by se hodila jeste hustsi ale to bych umrel. Nepouzivat mrizku vubec nepripada v uvahu.
Ve je schematu jednak ta mrizka rychlejsi diky tomu ze mrizka i prah je ridsi, ale ted jsem koukal, ze kdyz schvalne otevru jeden (zdaleka ne nejvetsi) projekt, tak ve schematu je Schema Elements Total = 1768, a v layoutu ma hotova deska Elements Total = 23635, takze to celkove kresleni je mnohem delsi.

Nene, DWM je ovladani grafickeho prostredi, mj.cast procesu prevadi z procesoru na graf.kartu, at se s tim popere. Vysledky p.Löfflera mi jsou zahadou. Jedine ze pocitac pri testu vykonu hardware zjistil, ze neni dost vykonu a tak DWM bezi ale pouze ve velmi omezene mire nebo uplne na minimum. Ovsem to je dohad..
Pane Löfflere, stisknete soucasne kavesy WIN+PAUSE(BREAK) a napiste prosim index hodnoceni, najdete ho zhruba uprostred, polozka Hodnoceni.

Pridavam vysledky mereni se zapnutym DWM ale veskere animacni a graficke a buhvijake jeste vymozenosti jsou vypnute, cili chova se to vzhledove temer jako Win2K:

DOTS:        2004080  <---------------!!! O NECO VICE BODU, ale kdyz se kresli pres SetPixel nebo SetPixelV, tak je to vykresleno v pruzich viz. http://papouch.com/users/hroch/demopruhy.gif !!!
RESOLUTION:    1600*1200

SetPixel:    22328ms, CPU 55%
SetPixelV:    21969ms, CPU 55%
GDI MoveToEx:    33672ms, CPU 55%
Canvas MoveTo:    33766ms, CPU 55%

ovsem DWM stale bezi, takze nevim nakolik je to jako v Win2K, Cely zbytek systemu vypada jak kdyz neni hw akcelerace. Chovani Formicy je tak o 20% lepsi.

Mriz misto tecek by byla spise rusiva (v Eagle je tato moznost a neni to moc hezke, vyuziti to ma pouze pokud potrebujete soucastky zarovnat.

Castecne souhlasim s vasimi duvody, na druhou stranu zabrat 8MB ramky v dnesni dobe je temer zanedbatelne, soucasne u toho hrat hry nikdo nebude. Kresleni stavajici nebo nove pomoci bitmapy muzete podminit budto prepinacem v menu nebo si rovnou zjistite verzi windows a pak se nemusite tolik stydet. (Pokud vam neuniknou zdrojaky tak proc se vlastne stydet..) Jako uzivatel radsi ozelim 8MB nez vecne zpomalenou praci, to musite uznat sam.

Klidne nejake demo tohoto zpusobu poslete, rad to vyzkousim. Rekl bych ze Eagle to ma na stejnem principu (tedy ze dokresli jen nove odhalene strany, zbytek posune jako bitmapu). Ovsem asi bude opet zalezet na zpusobu kresleni v zavislosti na tom, o jak velkou cast obraz posunu.

339

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

zde jsou vysledky:

DOTS:        1988090
RESOLUTION:    1600*1200

SetPixel:    78375ms, CPU 80%
SetPixelV:    70516ms, CPU 75%
GDI MoveToEx:    69578ms, CPU 60%
Canvas MoveTo:    81063ms, CPU 75%
----------------------------------------
DOTS:        1422840
RESOLUTION:    1280*1024

SetPixel:    38328ms, CPU 60%
SetPixelV:    38609ms, CPU 55%
GDI MoveToEx:    37141ms, CPU 60%
Canvas MoveTo:    38500ms, CPU 55%

Takze s litosti v srdci oznamuji, ze MoveToEx/LineTo nema valny efekt. Muzeme zkusit jestli bude nejak vyrazneji znatelne kdyz se alespon mrizka ve Formice bude kreslit pomoci MoveToEx/LineTo, ale pochybuju, je to vicemene z blata do louze...
Prepsani graf.rozhrani se drive ci pozdeji nevyhnete, at uz v 4kove serii nebo v rozpracovane 5kove (jak vubec probiha?). Vzdyt to nemusite hned delat radikalne (i kdyz by to samozrejme bylo nejlepsi), porad lepsi nez nic. Zkuste zatim jen tu mrizku, ta jedina je na Vistach kriticka. A plnou praci bitmapu implementujte az do verze 5.
Doslo u nas k tomu, ze ve snaze zrychlit takove operace jako vylevani medi a prace s layoutem s rozlitou medi i bez ni a kvuli spouste dalsich veci jako  dosluhujici komponenty, firma poridila novy pocitac. A jelikoz se jiz nevyplati WinXP, byly zvoleny Visty. Vylita med je driv nez si nasypu kafe, prekreslena take, problem je ovsem ta mrizka. A tu pouzivam neustale. Premyslime o rozsireni o dalsi licenci, ted ovsem jen cekame jak se podari odstranit alespon tento problem s mrizkou, protoze dalsi pocitac bude take s Vistama. A brzy jiste nebudeme sami.

340

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Zajimave, to bych rekl ze bude jeste pomalejsi.. Jestli to dobre chapu, tak se presunete na pozici a pak od toho mista kreslite caru...
Logicky vzato by to tedy melo byt rychle i v layoutu. Mohl byste pane Horsky prosim zkusit kreslit mrizku jak tim DoubleBufferem, tak zpusobem co pouziva p.Krivka?

341

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Ve schematu neni s rychlosti vykreslovani cehokoliv takovy problem.  Vidim sice jak se prvky kresli od spodu, ale do 500ms je vykresleno vse (schema elements total 377, components 57, pins 127)
Jak to vlastne mate resene Vy?

342

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Kolega napsal priklad pro kreslenni pres tzv.Double Buffer, tedy nakresli si to do pameti a tu nasledne celou loadne na objekt.
Jsou to zdrojaky i exe.

http://papouch.com/users/hroch/gridwithdoublebuffer.zip

Zaroven mi velmi strucne popsal problematiku:
Problem je skutecne ve Vistach, ktere pouzivaji DWM, Desktop Window Manager (ve spravci uloh bezi jako dwm.exe). Ten dela to, ze
kazde okno, kazdy form prevede na bitmapu, kterou posle grafice, a ta bitmapu teprve umisti, vykresli, stiny, rozmazavani, velikost,
pruhlednost a vsechny dalsi efekty.
Pokud kreslime takovym zpusobem, kdy vykresleny bod se ihned zobrazi, musi DWM opet vygenerovat bitmapu a tu poslat grafice. Pan Löffler
ma zrejme veskere efekty vypnute a chova se to jako Win XP, pripadne Win2000.

Pane Horsky, zkuste toto prosim implementovat do Formicy zatim na mrizku, uvidime co to udela. Mozna by toto pak mohlo zrychlit i ostatni kresleni.

343

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

1.ano, a form byl pri testu predpokladam maximalizovany..
2. VB myslite predpokladam mou utilitku...to je moc divne, nic specalniho tam neni, vsude mi to beha jak ma. Kdyztak to jeste zkuste kdyz bude cas, zajimaly by me i jednotlive vysledky..
3.ovladaci panely / system / tlacitko "upresnit nastaveni systemu" / zalozka "upresnit" / prvni tlacitko "nastaveni" v sekci "vykon"

344

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Kolik bodu jste kreslil pri 840ms, pane Löfflere? Efekty jste mel zapnute? Procesor je dvoujadrovy? (Intel tvrdi ze ano)

Mimochodem je zajimave, ze kdyz povypinam veskere efekty, vyhlazovani a animace, tak se to obcas vykresli za minutu, obcas za 3sec.,
ale vzdy to kresli jen v pruzich. Formica kresli normalne a zhruba o polovinu rychleji.

Nicmene tady jsou parametry testovanych sestav s Vistama:
Pentium 4 3GHz, RAM 2GB, Vista 32bit, Nvidia Geforce 7600 GT (1600 x 1200 DVI + 1280 x 1024 DVI)
    5109 ms/198809 dots
    2343 ms/ 98099 dots
    1281 ms/ 52065 dots
     360 ms/ 15120 dots
    ted jsem okno roztahl pres obe obrazovky, pricemz zcela pokryta je ta mensi:
    7000 ms/311958 dots

Pentium 4 3GHz, RAM 1GB, Vista 32bit, Nvidia Geforce 7300 GS (1280 x 1024 DVI)
    4702 ms/138024 dots
    2078 ms/ 57084 dots
     337 ms/  9400 dots

Dale, dopsal jsem narychlo svou utilitku tak, ze testuje prikaz Pset a SetPixel, a jeste kazdy dvema zpusoby:
tlacitko oznacene "DO" provadi obdobny zpusob jako demo p.Horskeho, ve Visualbasicu znaceny jako DO...LOOP, Delphi to ma DO..WHILE
tlacitko oznacene "FNXT" jde zpusobem FOR...NEXT, kdy po celou smycku muze byt proces prerusovan interupty, a ostatni programy i system
    ma svuj dil procesoru k dispozici (VisualBasic, nevim jak je to v jinych jazycich)

Prvni zpusob DO...LOOP tedy kresli v kuse, neexistuje aby si program na chvili odskocil napriklad do timeru a valna vetsina procesoru
je v tu chvili pridelena programu. Domnivam se, ze jakykoliv prikaz se ve smycce provede, tak se ceka nez ho system zpracuje a pokracuje dal, az teprve kdyz je prikaz splnen systemem. Behem cekani na system ovsem stale zabira vetsinu procesoru a system a fakt netusim co pritom dela)
Ovsem system ma tak malo casu procesoru, ze mu to zpracovani trva dele, i veskere aplikace se zpomaluji.

To co jsem ted nastinil: ze do...loop vytezuje procesor vice, je jasne. Proc tomu tak je, se pouze domnivam a prijde mi to nejpravdepodobnejsi
z toho co jsem kdy vypozoroval (Win2000 az Vista se to vzdy chovalo stejne). Pokud se v necem mylim, opravte mne.

Take bych si z celeho vydedukoval, ze kdyz smycka zahlti procesor, win pouzije druhou cast dvoujadroveho procesoru. Bohuzel, sestava naseho programatora, ktery je ted pryc, by mela byt velice vykonna (ten se neosidi), a mel by mit dvoujadrovy procesor ale kresli to uplne stejne pomalu.
Tudiz je mi stale zahadou ten namereny cas 840ms...

a tady je ta utilitka:
http://kolin.pointclark.net/temp/FormicaGrid.exe

Schvalne zkuste vzdy tlacitka jedne funkce ale rozdilnou smyckou a pozorujte cas na vykresleni. Body se nevim proc nevykresluji online ale to jsem ani neresil, a kreslim primo na form.

345

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Ne ne, bylo to zkouseno na vice PC, a vsechny s Vistama to kreslily pomalu..

346

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Problem se podle vseho vyskytuje pouze na systemu Win Vista.
Cas na vykresleni bodu v demu je 5435ms/198809dots/1600*1200pixels.
Pan Ivo Löffler me svym prispevkem ovsem privedl na napad snizit pocet barev z 32bit na 16bit, coz by take mohlo zrychlit. Zrychlilo se to asi o
polovinu, ovsem at delam co delam, kresli mi to jen skupiny bodu ve svislych pruzich, na sirku jich mam 6 :o)) V samotne Formice to ale kresli
spravne. Stejne by to bylo pouze provizorium..
Zkousel jsem jeste kreslit pomoci SetPixel (volaneho pres API, ve VisualBasicu je Pset pry volan pres DLL) a takto se mi to vykreslilo jeste
temer 2x rychleji nez s Pset.
Ale bavil jsem se o tom s kolegou, ktery pro nas pise v Delphi, a zkousel se v tom vrtat.

Zatim ma pocit, ze pokazde, kdyz se vykresli bod, zarizeni celou obrazovku prekresli.
Teoreticky se tomu da predchazet vykreslenim nejprve do pameti a to cele se potom najednou zobrazi, nebo zakazat prekreslovani po kazdem zapsani bodu. Kolega zjistil, ze kdyz si to tedy nejdriv vykresli do bitmapy, a tu pak "swapne" na form, tak kresleni do bitmapy trva pry okolo 250ms.
Ale nevim, tak moc do toho nevidim, pouze jsem kolegu priblizne citoval. Bohuzel ted uz nema moc casu se tomu venovat, snad az odpoledne.

347

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Tak vysledky jsou zajimave. Odzkousel jsem to podle receptury nize, tehoz sem dosahnul i s funkci do..loop (obdobna pascalovskemu Repeat).
S pouzitim Pset (cili SetPixel) se cas pohybuje mezi 60 az 120ms pri gridu 100. Pouziti Line bylo opravdu zcestne, tam je to kolem 270ms. Nicmene Formica s SetPixel ma mezi 700 az 1500ms pri stejnem gridu..

For Ypos = 0 To ScreenHeight Step GridSize
For Xpos = 0 To ScreenWidth Step GridSize

PSet (Xpos, Ypos), CurrentColor

Next Xpos
Next Ypos

348

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

hm, tak to je fakt divny...
akceleraci mam standartne maximalni, resp.nemam moznost to zmenit. Pouzivam a pouzival jsem i predtim dva monitory v rozliseni 1600 x 1200 a 1280 x 1024, v jejich nativnim rozliseni, nic nestandartniho nemam..
Nicmene to vypada skutecne na problem windows nebo ovladace..
Zase na druhou stranu spousta jinych prvku kreslenych carou se vykresli mnohem rychleji (viz. to vyliti). Schvalne si s tim SetPixel, pokud bude o vikendu cas, pohraju a v pondeli necham svou aplikaci neco vykreslit, uvidime. Necham zmerit cas vykresleni pri SetPixel a pak to jeste zkusim resit pomoci kresleni cary se shodnou pocatecni i koncovou souradnici...(i kdyz je nepravdepodobne ze to bude rychlejsi, ale mozne je vse..)

349

(32 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

Stala ze zvlastni vec, dostal jsem novy PC (Intel 3GHz, win Vista), mnohem rychlejsi nez kterekoliv predchozi, na kterych jsem provozoval Formicu, a nikdy se mi nestalo ze bych musem cekat 1 az 3 sec nez se prekresli mrizka. Ve schematu s tim problem neni.
Dokonce ani necekam tak dlouho na prekresleni vylite medi. Zato se ale rapidne zpomalila mrizka, toz ztezuje praci vice.
Tusim zradu v ovladacich pro graf.kartu, ale i to jsem zkousel bezvysledne resit.
Vrta mi to co muze tak zpomalovat jednoduchy proces, a chci se zeptat jak mate resene vykreslovani mrizky, jak slozity je kod (predpokladam ze tam to zadna veda neni, zobrazit body dle x a y pozice s nejakym stepem, mam pocit ze ani nejake funkce jako xorovani apod.tam neni).

350

(16 odpovědí, posláno do Dotazy a náměty k programu Layout)

co treba:
1) umistovani okenka tvaru obdelniku zmenit na umistovani polygonu (stacil by pravouhly), ktery si (pro zjednoduseni) vnitrne rozdelite do nekolika obdelniku a ty postupne vylijete (pokud v tom kterem dany signal bude obsazen) ?
2) nebo si muzete trosku praci jeste vic ulehcit, a vytvorit vicenasobne pokladani obdelniku, tedy nekolika obdelniky uzivatel sam postupne pokryje celou oblast a to se pote vylije

Osobne bych otazku vylevani nerad neodsouval do pozadi, dle meho je to jedno z nejvetsich mist ktere by si prave zaslouzily nejakou vetsi modernizaci..