Petr Horský napsal:Vrátím-li se k Vaší výchozí motivaci, není mi jasné, proč by nápis musel být přesně ve středu. Možná stačí, dostane-li se dovnitř součástky (pokud ty se nepřekrývají, stejně součástku identifikuje jednoznačně). Samozřejmě existují i součástky jako LED pro 90° montáž, která se vlastně nalézá 2 cm vedle středu svých vývodů. Alespoň vidíte, proč jsem se výše ve vlákně zajímal, co se rozumí středem.
90° led, stejne jako konektory, jsou na desce mensinova skupina, a jejich pripadna korektura jiz nezabere tolik casu. Vetsina soucastek lezi celou svou plochou na desce. Snazil jsem se myslet na dotazeni funkce do co nejlepsich vysledku, i ten stred soucastky mi prijde nejvodnejsi zejmena z hlediska estetiky. Zaroven rozumim tomu, ze nema cenu se tim zabyvat prilis mnoho z toho duvodu ze to neni vylozene dulezita funkce ale "pouze" praci usnadnuje, takze snazim se o tom premyslet tak, aby to bylo snadno a rychle resitelne a zaroven efektivni..
Petr Horský napsal:Koncepci systému by se asi dost vymykalo, kdybych tam měl zavádět pojmy jako střed součástky v nějaké pevně dané vrstvě. To už by se mi více líbilo zavést příkaz pro nastavení okénka "kolem" množiny označených prvků. Skok na střed okénka již existuje, takže na zbývající operace by se třeba dalo napsat nějaké makro.
Mozna jsem to napsal nevystizne, mozna ted chapu ja nejasne. Myslel jsem to tak, ze si program zjisti u konkretni soucastky na jednotlivych osach X a Y vzdy nejvzdalenejsi bod od 0;0 soucastky, a stred textu pak umisti na souradnici Xmax/2 ; Ymax/2. Zaroven otoci text svisle pokud Xmax < Ymax, anebo vodorovne pokud Xmax >= Ymax.
Petr Horský napsal:Rotace nápisu kolem středu je možná, příkazem Edit | Change | Rotate Text.
Aha, omlouvam se, vim ze to nejak neslo se samotnou soucastkou (napada me vlastne, ze nelze na miste rotovat soucastku ale popisku ano, nelze posouvat hromadne popisky, ale soucastky ano...ale to patri jinam).
Petr Horský napsal:kolin napsal:(...) Mam tuseni ze program vi, v jakem uhlu se na desce soucastka nachazi oproti vychozimu stavu
Tohle samozřejmě v databázi je, pouze není příkaz, kterým by se takovéto součástky daly vybrat. Ale vedle Select | ... | Components | Mirrored bych jednou snad mohl přidat ještě nějaké Vertical a Flipped.
..proc ne, anebo dat moznost zadat vlastni uhel pro pripad slozitejsiho vyberu nestandartnich uhlu a vetsi univerzalnost..?
Petr Horský napsal:Pro zajímavost se lze zamyslet ještě nad tím, jak stejný problém řešit na obecnější úrovni. Jedna z možností by třeba byla ke stávajícím speciálním nápisům přidat ještě nějaké @NAME, @VAL a @PCKG. (Právě s tím se počítá pro verzi 5.x.) Součástka by pak mohla nápis se svým názvem obsahovat i několikrát, přičemž jeden by sloužil pro servisní potisk a další (na jiné vrstvě) např. pro ty osazovací plánky.
Mozna ze toto by bylo uplne nejlepsi, ale ne zrovna jednoduche, na druhou stranu byla by moznost osahat si to uz ted a poznatky aplikovat do nove verze. Zase ovsem zalezi na tom, kolik casu chcete ted teto funkci v teto verzi venovat..
Zkusil jsem si otevrit a editovat nekolik desek, nakonec jsem dospel k tomu, ze soucastek, ktere maji piny pouze nekde u okraje, je minimum.
Napriklad zde krom rotace nekterych popisek vyzaduje korekci jen K1, K2, Q2 a to jen z duvodu umisteni doprostred. Narazil jsem i na lezici krystal, ovsem to je opet jeden az 5 kusu na cele desce.
Necham tedy na Vas, zda a jake z diskutovanych reseni jeste provedete (primlouval bych se snad jen za to, aby se napis natocil podle toho, je-li soucastka sirsi nebo vyssi, aby nebylo potreba jeste vyzobat patricne popisky a rotovat je rucne prikazem viz.vyse - vlastne by se to po vycentrovani velice priblizilo vychozi pozici popisky po vlozeni pouzdra na desku), ale tak jak to je, to v zakladu dostacuje a casem by se to pripadne resilo dale.